زندگی در انگلستان

كشور انگلستان كه بزرگترین بخش بریتانیای كبیر (مركب از ولز، اسكاتلند، ایرلند و جزایر شمالی) چهار پنجم جمعیت بریتانیا را تشكیل می دهد.

طبق آمار بدست آمده، جمعیت انگلستان بر 58 میلیون نفر (چهاردهمین كشور جهان) بالغ گردیده و تراكم جمعیتی آن 8/228 نفر در هر كیلو متر مربع می باشد. 90 درصد مردم كشور ساكن شهرها بوده و پرجمعیت ترین شهر كشور (شهر لندن) بالغ بر6 /12 درصد از جمعیت كشور را در خود جای داده است.

از جمله دیگر شهرهای پرجمعیت كشور می توان به شهرهای بیرمنگام ، گلاسكو، لیدز، شفیلد، لیورپول ، منچستر، برادفورد، ادینبورگ، بریستول و بلفاست اشاره نمود.

از لحاظ توزیع سنی، 9/23 در صد افراد به افراد كمتر از رده سنی 14 سال ، 8/56 درصد افراد رده های سنی 59-15 سال و 3/19 درصد افراد نیز به افراد رده های سنی بالاتر از 60 سال تعلق دارد. متوسط عمر مردان 9/68 سال در زنان 1/70 سال می باشد. نرخ زاد و ولد نیز 8/11 در هزار، نرخ مرگ و میر 7/11 در هزار و نرخ رشد جمعیت 3% درصد می باشد. نرخ مرگ و میر نوزادان نیز 14 نفر در 1000 نوزاد می باشد. اكثریت نژاد جمعیت كشور به سفید پوستان تیره های انگلیسی (5/81درصد)، اسكاتلندی(6/9 درصد)، ایرلندی (4/2 درصد)، ولزی (9/1 درصد) آلستری(8/1 درصد) تعلق دارد.

عمده جمعیت خارجیان كشور كه بر 5 در صد از جمعیت كل بالغ می گردد، به كشورهای مشترك المنافع بریتانیا تعلق دارد. پس از پایان جنگ جهانی دوم، آمار مهاجرت به این كشور به میزان قابل توجهی نیز افزایش یافت. اكثریت مهاجرین كشور به سرزمین های تحت سلطﺔ انگلستان نظیر افریقا، هندوستان، پاكستان و سایر قسمت های آسیا تعلق دارند.

اكثریت جمعیت كشور از جمله پیروان كلسیای (انگستان) (55 در صد) 12 درصد كاتولیك و 1% یهود می باشند. كاتولیك ها بزرگترین گروه اقلیت كشور محسوب می گردند و این در حالی است كه گروه هایی از مسلمانان، یهودیان و هندوها نیز در این كشور به سر می برند.

زبان رسمی این كشور، زبان انگلیسی است كه در نقاط مختلف با لهجه های متفاوت ولش و گالیك- اسكاتلندی تكلم می گردد. در انگلستان، به دلیل نرخ بالای مهاجرین، زبانی های محاوره ای متعددی مورد تكلم واقع می گردد.

قوانین، آداب و رسوم

1- قوانین این کشور درخصوص حمل مواد مخدر، قرص های ترک اعتیاد، حمل مواد مخدر و سلاح و از جمله سلاح سرد به هر شکل و در هر میزان بسیار سخت گیرانه بوده و مجازات جدی بدنبال دارد. همچنین ورود کالای همراه مسافر که جنبه تجاری داشته باشد ممنوع میباشد.

2- در زمان تردد در شهر، نیروهای پلیس، گاهی اوقات مدارک شناسائی جهانگردان خارجی را کنترل می نمایند. بنابراین توصیه می شود همواره مدارک شناسائی خود (گذرنامه)را همراه داشته و ضمن مراقبت جدی از اسناد شناسائی خود با پلیس همکاری نمائید.

الزامات ورود و اقامت

1- کسب روادید انگلستان براحتی میسر نبوده و سیر قانونی خود را دارد.

2- با عنایت به افزایش آمار جهانگردان دراین کشور، پلیس انگلیس برای تامین امنیت ، مدارک مسافرتی و گذرنامه افراد را در هنگام ورود به مرزهای ورودی با دقت کنترل می نماید.

3- انگلستان از جمله کشورهای است که تحصیل روادید جهانگردی با دعوت نامه ومعرفی نامه و یا از طریق تورهای سیاحتی انجام می پذیرد، و مراحل اولیه مربوط به صدور روادید ازطریق وزارت کشور ( Home office) انجام و سپس مجوز صدور روادید به سفارت این کشور ابلاغ میگردد.

4- برای کسب روادید کثیرالمسافر، در هنگام درخواست روادید میتوان به این موضوع اشاره نمائید تا طبق مقررات بررسی و اقدام گردد.

5- کسب روادید دانشجوئی و تجاری با هماهنگی دانشگاههای محل تحصل و سازمانها و موسسات تجاری مربوطه و صدور معرفی نامه برای اتباع خارجی امکان پذیر است . علاقمندان به تحصیل در این کشور می توانند با هماهنگی دانشگاه و موسسه آموزشی مورد نظر نسبت به دریافت روادید تحصیلی اقدام نمایند.در صورت نیاز افراد می توانند از راهنمائی بخش دانشجوئی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن بهره مند گردند.

6- مدت اعتبار روادید معمولا 6 ماه می باشد و افراد پس از ورود به انگلیس می توانند با توجه به مدت روادید خود تا حداکثر 6 ماه در این کشور اقامت نمایند.

7- افراد می توانند قبل از پایان مدت روادید خود نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. این امر منوط به ارائه دلائل قانع کننده به مقامات انگلیسی از جمله درآمد مکفی برای تأمین مخارج زندگی می باشد.

8- در مواردی در فرودگاههای انگلیس و بخصوص لندن به هنگام ورود در داخل فرودگاه از مسافرین بویژه به بهانه بیماری های ریوی از مسافرین ایرانی عکس برداری می نمایند.

بهداشت

1- بنابراعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماریهای زیر در این کشور وجود دارد:

• هپاتیت A

2- امکانات بهداشتی، تجهیزات بیمارستانی، دارو و درمان در این کشور در سطح خصوصی مناسب ، در همه بخش ها و شهرستان ها در دسترس میباشد. اما خدمات درمانی دولتی وضع رضایت بخشی ندارد و افراد باید مدتهای طولانی به انتظار نوبت مراجعه به بیمارستانها بمانند.با توجه به هزینه بالای دارو و مراحل مختلف درمان توصیه می گردد در سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از این تسهیلات برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

3- مواد خوراکی، سرویس های بهداشتی و . . . درکلیه نقاط این کشور فراهم می باشد. در شهرهای انگلستان بخصوص شهر لندن با توجه به تعداد مسلمانان و ایرانیان رستورانهای ایرانی و نیز رستورانهای مسلمانان وجود دارد که با عبارت (حلال HALAL ) غذاهائی با گوشت حلال به مشتریان خود عرضه مینمایند.

4- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

5- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

6- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: www.who.int/countries/en مراجعه نمائید.

7- بیمارانی که از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت درمان معرفی می شوند می توانند با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن اقدام نمایند.

شرایط مسافرت و اطلاعات سودمند

1- این کشور دارای تابستان کوتاه و پائیز و زمستانهای سرد می باشد و هوای بارانی زیادی دارد.

2- امکانات حمل و نقل برون شهری و درون شهری مناسب است، برخی از شهر های انگلستان از جمله لندن دارای خطوط مترو و اتوبوسرانی مناسبی می باشند که با تهیه بلیطهای روزانه ، هفتگی و ماهانه میتوان به دفعات از آنها استفاده نمود. درشهرهای بزرگ این کشور در برخی ساعات روز ترافیک سنگینی وجود دارد. رانندگی در این کشور بر عکس ایران از سمت چپ خیابان صورت می گیرد.

3- بر اساس مقررات جاری ، گواهینامه های بین المللی صادره از ایران برای افرادی که برای اولین بار به انگلستان مسافرت مینمایند، برای حداکثر مدت یکسال معتبر میباشد. این گواهینامه ها برای ایرانیان مقیم انگلیس معتبر نمی باشد.

4- دانشجویان بورسیه در بدو ورود به این کشور حتما جهت اقدامات بعدی، با هماهنگی بخش دانشجوئی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن اقدام نمایند.

5- توصیه میشود آدرس و شماره تلفنهای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در لندن را همیشه همراه خود داشته باشید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

6- درصورت خرید از هر فروشگاهی در این کشور توصیه میگردد تا هنگام خروج نهایی از فروشگاه، رسید خرید خود را دراختیار داشته باشید تا درصورت نیاز کنترل گردد.

7- در صورت بروز هر حادثه ای از جمله سرقت پول یا مدارک خود توصیه می شود، موضوع را سریعا به اطلاع پلیس برسانید تا پس از اطلاع پلیس و دریافت گزارش مربوطه بتوانید موضوع را در مراجع و نهادهای دیگری پیگیری نمائید. همچنین میتوانید موضوع را به اطلاع نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در لندن برسانید تا در صورت نیاز پیگیری گردد.

8- توصیه های مخصوص تجار ایرانی

• با توجه به حضور فعال بخش اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلستان توصیه می شود، هیئت های تجاری و اقتصادی قبل از انجام هرگونه کار بازرگانی با انگلیس از خدمات ، اطلاعات ، راهنمائی و مشاوره های این بخش بهرمند گردند. این بخش در موضوعات روابط دوجانبه و بازرگانی - سرمایه گذاری و مالی - انرژی و رایزن تجاری اعزامی از وزارت بازرگانی فعالیت نموده و آماده هرگونه مساعدت و راهنمائی تجار و موسسات اقتصادی میباشد. همچنین اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن ایران و انگلیس در تهران و اتاق بازرگانی انگلیس و ایران در لندن نیز فعال می باشند.

• برخی از بانکهای ایرانی در لندن دارای شعبه بوده و خطوط هوائی شرکتهای هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران و ماهان و همچنین خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به این کشور برقرار می باشد.

آدرس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران در لندن

4, VICTORIA STREET LONDEN SW1H ONE

تلفن : 2334441

فاکس : 2334442

آدرس بانک ملی ایران در لندن


MELLI BANK PLC 1 LONDEN WALL EC2Y 5EA LONDON

تلفن : 6003636

آدرس هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران در لندن


IRAN AIR (UK) 73 PICCADILLY LONDEN W1J 08QX

تلفن : 4090971-4097040-85649806

تلفن شرکت هواپیمائی ماهان در شهر بیرمنگام : 5541555

آدرس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در لندن


2 ABBEY ROAD BARKING ESSEX IG11 7AX LONDEN

تلفن : 2225522

لطفا در تماس با سفارت یا سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران تردید نکنید!

آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن


16, PRINCES GATE LONDEN S.W.7 1PT

تلفن : 2253000-2254000

فاکس : 5894440

آدرس کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لندن


50 KENSINGTON COURT LONDEN W8 5DB

تلفن : 9375225

آدرس وب سایت


www.iran-embassy.org.uk

پست الکترونیک

info@iran-embassy.org.uk

ایمنی و امنیت

1- گروههائی در سطح شهر لندن و دیگر شهرهای پر جمعیت و مراکز جذب گردشگران بویژه مراکز خرید اصلی این کشور پراکنده بوده و افراد خارجی و جهانگردان را به منظور سرقت پول ، کیف و مدارک مسافرتی هدف قرار می دهند. لذا هنگام مواجه با افراد مشکوک ( خارجی و گاهی اوقات افرادی که به فارسی صحبت میکنند) از جمله افرادی که به بهانه پرسیدن آدرس ، حل مشکل روادید، اقامت ، کمک در امر ترجمه و یا با ارائه نوشته و ... به شما مراجعه مینمایند، ضمن داشتن هوشیاری و آمادگی بیشتر موکدا توصیه می شود در حفظ اسناد ، مدارک و پول خود دقت بیشتری نمائید.ضمنا با توجه به گزارشهای متعدد ازسرقت پول و جواهرات از اتاق هتل ها ، توصیه می شود از گذاشتن اشیا قیمتی و پول در داخل اتاق هتل خودداری نمائید

2- مواردی از حمله به خانم های محجبه و مسلمان توسط گروههای نژادپرست و مغرض بخصوص در نتیجه بمب گذاریهای اخیر در لندن و فضای ضد اسلامی ایجاد شده ،در این کشور مشاهده شده که لازم است از سوی هموطنان گرامی مورد توجه قرار گیرد و از تردد در مناطق مشکوک و خلوت به شدت خودداری شود.

3- بعضا افرادی به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در لندن مراجعه نموده و اعلام می دارند توسط افرادی که خود را ایرانی معرفی کرده و در جهت حل مشکل روادید، اقامت و . . . قصد کمک به آنها را داشته اند، دارائی و مدارک مسافرتی آنان را به سرقت برده اند. گفتنی است در هنگام ورود به این کشور، بعضا در فرودگاه و یا مبادی ورودی و نیز در سطح شهر، افرادی به شما مراجعه کرده و خود را به عنوان هموطن و یا مترجم معرفی می نمایند، لذا توصیه می شود در نحوه برخورد با آنان دقت لازم را به عمل آورید. در صورت بروز مشکل و نیاز به راهنمائی هموطنان می توانند از بخش کنسولی سفارت درخواست مساعدت و همکاری نمایند.

4- همچنین بعضی از افراد ناشناس با نزدیک شدن به اتباع ایرانی، به بهانه پرسیدن آدرس و با ارائه نوشته ای ضمن مشغول کردن این افراد، کیف دستی آنها را به سرقت می برند. اینگونه موارد به مقدار قابل ملاحظه ای در لندن اتفاق افتاده است.
مجوز اشتغال

در بریتانیا چندین گروه نیاز به مجوز اشتغال ندارند كه از آن جمله می توان به اتباع كشورهای اتحادیه اروپا ، اتباع كشورهای مشترك المنافع بریتانیا كه یكی از والدینشان متولد بریتانیا باشد و یا افراد رده های سنی 17 تا 27 سال كه جهت احراز موقعیت شغلی در ایام تعطیلات ( حداكثر برای مدت2سال ) به این كشور مهاجرت می نمایند، اشاره نمود.سایر افراد، پیش از ورود به بریتانیا ، ملزم به مشاوره با كنسولگری یا سفارتخانه بریتانیا مستقر در كشور متبوع خود،می باشند.

شرایط اشتغال

شرایط كاری در بریتانیا مناسب بوده و كاركنان این كشور نسبت به سایر كشورهای اتحادیه اروپا، از طولانی ترین میانگین ساعت كاری(40 ساعت درهفته)برخوردار می باشند. اكثریت كاركنان از تعطیلات سالیانه چهار هفته ای با كارمزد مازاد برحقوق برخوردار می باشند.درشهرهای بزرگ، به ویژه لندن، فرصت های شغلی كوتاه مدت فراوانی وجود دارد.

اشتغال موقت

طبق آمار بدست آمده طی سال2001، بالغ بر 2/1 میلیون نفر از شهروندان انگلیسی به شغل دوم مبادرت داشته اند.از جمله مهمترین صنایع مورد توجه در شغل دوم می توان برمشاغل آموزشی و پرورشی، بهداشتی، مشاغل اجتماعی، هتل داری و رستوران داری اشاره نمود. در این اثنا، همچنین، بالغ بر7/1میلیون نفر (معادل7% كاركنان) نیز به مشاغل موقت اشتغال داشته اند. به طور كلی میتوان گفت كه مشاغل موقت در انگلستان كمتر از سایر كشورهای عضو اتحادیه اروپاست. به طور كلی، افزایش اخیر نرخ اشتغال درمشاغل دائم بوده و تعداد افراد برخوردار از شغل دوم طی بهار2001، بر480 هزار نفر (معادل28% ) و تعداد افراد برخوردار از مشاغل موقت بر522 نفر (معادل30% ) بالغ می گردد.

اشتغال زنان

از جمله روندهای اصلی درازمدت در بازار كار كشور انگلستان می توان بر رشد تعداد زنان شاغل اشاره نمود كه موارد ذیل از آن جمله می باشد:

- افزایش تعداد زنان شاغل به6 /12 میلیون نفر تا سال2001( افزایش1میلیون نفری یا 5/9% ظرف10 سال)

- اشتغال به كار70% زنان رده سنی اشتغال

- اشتغال به كار65 % زنان دارای فرزند

- افزایش تعداد مشاغل دائم زنان بر347 هزار فرصت شغلی ( معادل6% ) تا بهار سال2001

از جمله اصلی ترین دلایل مشاركت بیشتر زنان در بازار كار، می توان به افزایش نرخ متاركه زنان كمتر از 30 سال اشاره نمود.

نرخ تقاضای مشاغل

طی سالهای اخیر، نرخ تقاضا جهت دستیابی به مشاغل مدیریتی مشهود بوده است و این درحالیست كه مشاغل بازرگانی حرفه ای، مشاغل ابتدایی و اپراتوری دستگاه ها با كاهش چشمگیری مواجه بوده است.از جمله مشاغلی كه متحمل تغییراتی گردیده اند نیز میتوان به مشاغل مرتبط با اطلاع رسانی و فناوری ارتباطات(ICT)و مشاغل خدماتی اشاره نمود.طی سالهای1996تا2000، اشتغال درحرفه های مربوط به(ICT) درانگلستان و ولز از رشدچشمگیری برخوردار بوده است.

دراین اثنا، همچنین نرخ اشتغال به كارتكنسین هایIT ،138% و تكنسین های حمایت ازكاربرانIT،70% افزایش داشته است.

حداقل دستمزد

مطابق قانون ملی مصوب 1998، حداقل دستمزد قانونی افراد از اول اكتبر2001 به شرح ذیل می باشد:

-1/4پوند در ساعت برای افراد رده های سنی22 سال و بالاتر

- 5/3 پوند در ساعت برای افراد رده های سنی21ـ 18 سال

بنا برتوافق دولت، از اول اكتبر سال2002، مقادیرفوق به ترتیب تا 2/4 پوند و6 /3پوند افزایش یافته است.تقریباً كلیه كارگران رده های سنی18 سال و بالاتر، تحت پوشش قانون حداقل دستمزد قرار داشته و هیچ استثنایی برای كارگران مصدوم، كارگران آژانس، كارگران نیمه وقت، كارگران خارجی یا كارگران شاغل در مشاغل كوچك وجود ندارد. از جمله افرادی كه قانون حداقل دستمزد در خصوص آنها، مصداق نمی یابد میتوان به كارگران خود اشتغال، افراد زیر رده سنی 18 سال، زندانیان، كارگران داوطلب، اعضای نیروهای مسلح، اعضای خانواده كارفرما و كارگرانی كه در خانه كارفرمای خود به سر برده و همانند اعضای خانواده با آنها رفتار می گردد، اشاره نمود.كارآموزان و دانش آموزان سال اول آموزش نیز از قانون فوق مستثنی می باشند.

تامین اجتماعی

در بریتانیا پرداخت حق تامین اجتماعی ( بیمه ملی ) برای كلیه كاركنان اجباری است.عضویت از طریق كسردرصدی از حقوق افراد تامین شده و مقدار آن بسته به گروه های مختلف اجتماعی متغیر می باشد. حق عضویت فوق بر حداقل 4/8 درصد برای دستمزدهای هفتگی معادل66 پوند بالغ می گردد.گفتنی است كه به دستمزدهای كمتراز این مقدار حق عضویت تعلق نمی گیرد. به واسطه طرح تامین اجتماعی، مزایای فراوانی من جمله مراقبت های درمانی، حق عائله مندی، كمك هزینه های بیماری و بیكاری و حقوق بازنشستگی به افراد عضو تعلق می گیرد.

بیكاری

نرخ بیكاری در كشور انگلستان مشابه اغلب كشورهای گروهG7 و اندكی كمتر از میانگین اتحادیه اروپاست. طبق آمار بدست آمده طی بهار2001، 5/1 میلیون نفر از نعمت شغل محروم بودند كه به نسبت بهار 2000، 5/12% كاهش داشته است. طبق تعریف بیكاری سازمان بین المللی كار(ILO)، نرخ بیكاری افراد طی بهار2001، در پایین ترین میزان خود قرار داشته است.

از جمله نواحی برخوردار از كمترین نرخ بیكاری دركشور می توان به جنوب شرقی و شرق انگلستان اشاره نمود.كاهشهای عمده ای نیز در نرخ بیكاری درازمدت اتفاق افتاده است.طبق آمار بدست آمده طی بهار 2001، بالغ بر37900 نفر به مدت یك سال یا بیشتر بیكار بوده اند. این مقادیر نشاندهنده كاهش6/15% و 5/13% به نسبت بهار سال 2000 می باشد. بیكاری جوانان نیز به همین منوال است.طبق آمار بدست آمده طی بهار 2001، بالغ بر380 هزار جوان رده های سنی18 تا 24 سال بیكار بوده اند كه 3/7% كمتر از بهار2000 بوده است. علاوه بر این نسبت افرادی كه به مدت یك سال یا بیشتر (9/17%) و2سال یا بیشتر (7/35%) بیكار بوده اند، كاهش چشمگیری داشته است. طبق آمارسال2001، تعداد مطالبه كنندگان مزایای مربوط به بیكاری بر963100 نفر (2/3% كل نیروی كار ) بالغ می گردد كه برای نخستین بار از سال1975 به كمتر از 1میلیون نفر بالغ گردیده است. طبق آمار بدست آمده طی بهار سال2001 ، تعداد خانوارهای بیكار، بر1/3 میلیون نفر بالغ می گردد كه6 هزار نفركمتر از بهار2000 و 384 هزار نفر كمتر از نرخ خانوارهای بیكار در سال 1995می باشد. به عبارت كلی تر می توان گفت كه نرخ بیكاری9/18درصدی بهار1996 بر16/3% طی 2001 كاهش یافته است.

مسكن

قیمت مسكن در بریتانیا بر حسب مناطق مختلف كشور، بسیار متنوع است. اما به طور كلی می توان گفت كه قیمت متوسط یك خانه سه خوابه بین50 تا 58 هزار پوند متغیر است.

لندن و جنوب شرقی كشور، گران ترین مناطق كشور محسوب می گردند.طی سالهای اخیر قیمت ها به طور دائم سیر صعودی داشته است. ملكی كه در جنوب شرقی بالغ بر200 هزار پوند ارزش گذاری می گردد، درشمال انگلستان ویا اسكاتلند ( به جز ادینبورو) به نصف این قیمت خرید و فروش می گردد.هزینه های جانبی خرید ملك در بریتانیا در زمره ارزان ترینها درجهان بوده و بر3 تا 5 درصد قیمت خرید ملك بالغ می گردد. در بریتانیا به واسطه مهلت بازپرداخت طولانی( 25 تا 30 سال با اقساط نسبتا كم) به راحتی می توان وام مسكن اخذ نمود. در این كشور اعطای وام مسكن تا 95 درصد از قیمت خرید ملك رایج بوده و برای افرادی كه برای نخستین بار قصد خرید ملك داشته و یا افرادی كه وام خود را به شركت دیگری انتقال می دهند ، تخفیف درنظر گرفته می شود. به نحوی كه نرخ بهره تخصیصی تا چند سال ، به میزان 2 درصد كمتر از استاندارد بالغ می گردد. دسترسی به وام مسكن و طولانی بودن مهلت بازپرداخت آن بدین معنی است كه معمولا خرید خانه ارزان تر از اجاره آن می باشد.محدودیت مالكیت خارجی در كشور انگلستان وجود ندارد.