زندگی در کانادا
کانادا از لحاظ مسکن بسیار متفاوت است بطوریکه در شهرهای بزرگ مثل تورونتو اغلب آپارتمان و در بخشهایی مثل لت بریج اغلب خانه های بزرگ در کنار دشتهای پهناور وجود دارد.
نرخ خرید مسکن در کانادا بین 150000 تا 380000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن بین 500 تا 2000 دلار در هفته است.
در کانادا برای تمامی افراد بیمه درمانی وجود دارد و تمامی افراد مقیم می توانند از خدمات درمانی استفاده نمایند.
برای خرید بیمه یکساله 45 دلار کانادا برای هر نفر هزینه خواهد شد که این هزینه شامل استفاده از خدمات درمانی و بیمارستان در طول سال خواهد بود.
کانادا از نظر اشتغال زایی در زمینه های مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، کشاورزی، و بازرگانی رشد چشمگیری دارد .افراد مهاجر برای اشتغال به کار لازم است تا با انجمن مرتبط تماس گرفته و در صورت نیاز برای رشته کار درخواستی امتحان دهند.
میزان حقوق برای افراد شاغل در کانادا بین 5 تا 10 دلار در ساعت برای مشاغل معمولی و 7 تا 18 دلار برای مشاغل حرفه ای می باشد.
هزینه های زندگی در کانادا در مقایسه با خیلی از کشورهای صنعتی بالا نمی باشد و یکی از دلایلی که کشور کانادا به طور مداوم در بالای لیست بهترین استانداردهای زندگی قرار دارد همین است.
مسلماً زندگی در شهرهای بزرگ هزینه بالاتری نسبت به زندگی در شهرهای کوچک دارد. تنها استثنا شهرهای کوچکی هستند که دانشگاهی در آن قرار گرفته باشد. گاهی اوقات خوابگاه دانشجویی کافی وجود نداشته و در نتیجه اجاره بهای خانه ها کمی بیش از اندازه بالا می باشد. گویلف و اونتاریو از مثال خوبی برای این نکته هستند.
شهرهای ونکوور و تورنتو جزو گرانترین شهرهای کشور کانادا شناخته شده اند و هزینه ها نیز همچنان رو به بالا می باشند.
بر طبق آخرین برآورد اداره مهاجرت و اقامت بسته به شهر مورد اقامت دانشجو، یک دانشجو در زمان درخواست برای تحصیل در کشور کانادا باید دارای 10.000 دلار کانادا در یک حساب بانکی یا به صورت ساپورت برای مدت 12 ماه داشته باشد که به مبلغ ذکر شده مقدار 4000 دلار کانادا برای همسر و 3000 دلار کانادا برای هر فرزند وابسته به خانواده اضافه می شود. این مبالغ شامل هزینه مواد غذایی، رفت و آمد، بیمه، کتب درسی و پوشاک می باشد. لازم به تذکر است که این هزینه ها بصورت حداقل در نظر گرفته شده است.

هزینه زندگی در ایالت کبک برای دانشجوی مجرد 12.960 دلار کانادا و برای دو نفر (همسر یا شخص وابسته) 16000 دلار کانادا و برای سه نفر و هر شخص وابسته دیگری 2240 دلار کانادا اضافه می گردد.